• Wytrzymały i niezawodny rozrusznik dla silników klatkowych do 25A. Produkt przygotowany na warunki przemysłowe, także dla stoczni i na statki.
  Czytaj więcej
 • Kwalifikowana sprzedaż aparatury

  W oddziałach firmy COMEL spotkacie Państwo inżynierów, którzy pomogą wybrać odpowiedni produkt do konkretnych potrzeb. Zasobne magazyny firmy pozwolą zaoszczędzić cenny czas i kupić wszystkie elementy w jednym miejscu.
  Czytaj więcej
 • Zasilanie statków 60Hz

  Przetwornica częstotliwości COMEL 1000S zasila statki w trakcie remontów w stoczni. Pokazany nieduży terminal można ustawić w odległości wielu kilometrów od głównego kontenera, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na nabrzeżu.
  Czytaj więcej
 • Kompletne projekty automatyki przemysłowej

  Nasi inżynierowie projektują i uruchamiają aplikacje automatyki według potrzeb użytkowników. Programowanie sterowników PLC, wizualizacja, kompleksowe przygotowanie obwodów siłowych i sterujących, pełen dobór zabezpieczeń - wszystko u jednego wykonawcy!
  Czytaj więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Retrofity wyłączników APU 30 wersja stacjonarna

Od wielu lat COMEL współpracuje z łódzkimi ekspertami z firmy ORAM, znanego producenta trwałych styczników próżniowych. ORAM opracował specjalne retrofity wyłączników APU-30 (a takżę APU-50), powszechnie stosowanych w polskim przemyśle. Wyłączniki APU były produkowane przez bielską APENĘ. Z racji "podeszłego wieku" APU są zastępowane przez wyroby nowsze. Często jednak użytkownik jet zaskoczony wysokim kosztem przeróbek istniejących rozdzielnic i ich układu szyn, przeróbek które są wywołane zamianą stosunkowo dużego wyłącznika APU na mniejszy produkt współczesny. 

W związku z licznymi zapytaniami ORAM opracował tzw. retrofit, a więc przygotowany wymiarowo i elektrycznie wyrób, który po wyjęciu starego APU idealnie pasuje w jego miejsce. Skraca to znacznie czas przestoju instalacji, ilość godzin robocizny, ilość potrzebnych materiałów, a w konsekwencji pozwala zaoszczędzić fundusze inwestora. Prostota montażu i uruchomienia zamiennika zaproponowanego przez ORAM pozwala często wykonać prace siłami własnymi działu utrzymania ruchu zakładu.

Retrofity wyłączników APU służą do łączenia prądów roboczych i zabezpieczania obwodów elektrycznych niskiego napięcia przed skutkami przeciążeń i zwarć. Przystosowane są do pracy w temperaturze otoczenia od -40°C do +55°C w otoczeniu pozbawionym par, gazów wybuchowych lub chemicznie czynnych.

 

Retrofity składają się z:

- adaptera - konstrukcji wsporczej (umożliwiającej zamocowanie w miejsce obecnego APU),

- bloku wyłącznika z napędem ręcznym lub napędem silnikowym,

- wyzwalacza nadprądowego (z regulacją prądu odbiornika) do ochrony transformatorów i linii kablowych przed skutkami zwarć i przeciążeń,

- wyzwalacza napięciowego wzrostowego /SV/ lub wyzwalacza podnapięciowego /SP/ ? do wyboru, możliwy tylko jeden,

- styków pomocniczych /NO i NC/

? w zależności od typu:

- panelu sterowania miejscowego (wersja ...SM),

- szyn dopasowujących do obecnego rozstawu szyn w rozdzielnicy (rozstaw zacisków 100mm),

- akcesoriów do napędu ręcznego pośredniego: szyld,wałek, dźwignia.

Człon przyłączeniowy wyłącznika umożliwia podłączenie podłączenie przewodów i szyn: AL lub Cu.

Jak nas znaleźć!

Trzy oddziały firmy COMEL położone są dogodnie w Trójmieście, w Gdańsku, w Gdyni i w Rumi. Każdy oddział prowadzi własny zasobny magazyn elementów i urządzeń elektrotechnicznych i automatyki. Pomocą służą klientom inżynierowie, którzy kompetentnie doradzą właściwy dobór produktów według potrzeb, pokażą.na miejscu, wyjaśnią działanie.

 

W oddziale COMEL Gdynia pracuje dział serwisowy, który odpowiada również za przygotowanie produkcji wyrobów własnych.

Poniżej możecie Państwo znaleźć drogę do wybranego oddziału. Z prawej strony podajemy podstawowe dane kontaktowe. Bardziej szczegółowe informacje na stronie Kontakt. Zapraszamy do odwiedzenia nas lub przysłania zapytania.
O firmie COMEL ...

COMEL został założony w roku 1990 przez poprzedniego prezesa Janusza Wyrzykowskiego.

Nasza firma ułatwia klientom dostęp do nowoczesnych i wydajnych produktów i rozwiązań inżynierskich w branży elektrotechniki i automatyki przemysłowej.

Prowadzimy sprzedaż elementów i urządzeń, świadczymy usługi projektowe i wdrożeniowe, oferujemy własne wyroby, w szczególności przetwornice do zasilania statków z lądu.


COMEL Sp. z o.o.


Oddział Gdańsk

Kochanowskiego 130E, 80-405 Gdańsk

+48 58 3416721

gdansk@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Oddział Gdynia

Orłowska 49C, 81-522 Gdynia

+48 58 6610167

gdynia@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Oddział Rumia

Dąbrowskiego 38, 84-230 Rumia

+48 58 5731180

rumia@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Zadzwoń - pomożemy!