• Produkcja

Produkcja własnych wyrobów

Od 1993 roku zajmujemy się produkcją własnych wyrobów. Naszym flagowym produktem są przetwornice częstotliwości 50/60Hz dla potrzeb zasilania statków w trakcie pobytu w stoczni lub w porcie. Zaczęliśmy od przetwornic maszynowych, pierwsza o mocy 250kVA została dostarczona do Stoczni Gdańskiej. W 1999 roku dwie przetwornice COMEL zapewniły zasilanie w porcie wojennym pozyskanych od Stanów Zjednoczonych okrętów ORP "Gen. T. Kościuszko" i ORP "Gen. K. Pułaski". Przystosowane do pracy równoległej, mogą dostarczyć 2x750kVA = 1500kVA energii elektrycznej.

Pierwszą przetwornicę energoelektroniczną o mocy 200 kVA dostarczyliśmy do Stoczni Nauta w roku 2007. W ubiegłym roku COMEL wyprodukował przetwornicę statyczną 50/60Hz o mocy 1000 kVA. Przetwornica ta dostarczona została do stoczni remontowej w specjalnie przystosowanym, szczelnym klimatyzowanym kontenerze. W ten sposób zapewniamy długą żywotność urządzeniom elektronicznym w środowisku pracy narażonym na szereg niekorzystnych czynników, jak pył przewodzący, wilgoć, znaczne wahania temperatury.

Rozwiązujemy też inne zadania z zakresu przetwarzania energii elektrycznej. W roku 2009 pomogliśmy zakładom amerykańskiego koncernu Delphi zasilić linię produkcyjną sprowadzoną zza oceanu, z fabryki w Kanadzie. Rok później zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy rozwiązanie umożliwiające zasilanie i ładowanie akumulatorów okrętów podwodnych. Produkujemy też przetwornice energii do celów badawczych, edukacyjnych. Coraz więcej polskich firm zgłasza zapotrzebowanie na zasilanie 60Hz dla potrzeb wykonania testów swoich produktów przeznaczonych na eksport na rynek amerykański. Więcej szczegółów na temat przetwornic publikujemy na stronie http://www.frequencyconverter.eu/

Od wielu lat projektujemy i montujemy rozdzielnice elektryczne oraz szafki sterowania i automatyki. W ścisłej współpracy z klientem zapewniamy uruchomienie oraz w razie potrzeby pełen serwis. Nasze rozdzielnice pracują w licznych przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, w budynkach biurowych i przemysłowych, oczyszczalniach ścieków, na kolei.