• Aktualności

Silniejsi w Inter-Elektro!

INTER-ELEKTRO logo

Pod koniec 2017 roku firma COMEL została przyjęta do grona firm tworzących Grupę Dystrybucyjną INTER-ELEKTRO (IE). INTER-ELEKTRO zrzesza około 50 niezależnych lokalnych hurtowni elektrotechnicznych, często rodzinnych, które wspólnie dokonują zakupów wyrobów elektrotechnicznych o wartości ponad miliard złotych rocznie. Dzięki przynależności do Grupy COMEL będzie mógł skorzystać z wynegocjowanych przez Grupę umów z ponad 100 dostawcami. Możemy liczyć także na wsparcie w zakresie marketingu, wspólne działania integrujące rozwiązania IT, dostęp do informacji o trendach na rynku, i pomoc w wielu innych obszarach. Pełne wdrożenie wszystkich nowych narzędzi i kanałów informacyjnych zapewne zajmie nam parę miesięcy, ale bez wątpienia przed COMEL-em bardzo interesujący okres. Zapraszamy do naszych oddziałów w Gdańsku, Gdyni i Rumi!

Wzięliśmy udział w targach Baltexpo 2017

W dniach 11 do 13 września 2017 roku Comel wspólnie z Wydziałem Elektrycznym Akademii Morskiej prezentował na Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2017 układ Szeregowego energetycznego filtra aktywnego do współpracy z prostownikiem 18-pulsowym. Stoisko partnerskie uruchomiono w ramach wyodrębnionego na Targach obszaru Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii.

Czytaj dalej

Teraz przetworniki pomiarowe PETERCEM

PETERCEM logo

PETERCEM to nowa marka przetworników pomiarowych prądu i napięcia, których dystrybucją zajmuje się firma COMEL. Na początku maja 2017 roku francuska firma PETERCEM zakupiła od koncernu ABB dział "Sensors", od ponad 40 lat zajmujący się projektowaniem i produkcją przetworników pomiarowych wykorzystujących efekt Hall'a do pewnych i dokładnych pomiarów prądu przemiennego/stałego od 5A do 40kA oraz napięcia prądu przemiennego/stałego od 50V do 5kV. Głównymi obszarami stosowania wyrobów są wymagające aplikacje kolejowe (zarówno pojazdy, jak i instalacje stacjonarne), przemysłowe oraz z dziedziny energii odnawialnej. 

Nowy właściciel planuje dalszy rozwój produktów. W tym celu firma PETERCEM z grupy MAFELEC przejęła całą dotychczasową organizację zajmującą się badaniami, produkcją oraz sprzedażą i wsparciem przetworników pomiarowych, wraz z większością doświadczonego personelu. Produkcja oferowanych dotąd wyrobów będzie kontynuowana. Firma COMEL zachęca do kontaktu wszystkich zainteresowanych - odpowiemy na Państwa pytania.