Wzięliśmy udział w targach Baltexpo 2017

W dniach 11 do 13 września 2017 roku Comel wspólnie z Wydziałem Elektrycznym Akademii Morskiej prezentował na Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2017 układ Szeregowego energetycznego filtra aktywnego do współpracy z prostownikiem 18-pulsowym. Stoisko partnerskie uruchomiono w ramach wyodrębnionego na Targach obszaru Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii.

Dla zwiedzających udostępniono w pełni funkcjonalne modele przekształtników 12 i 18 -pulsowego oraz moduł filtra aktywnego. Efektywność działania algorytmu redukcji zakłóceń harmonicznych każdy mógł ocenić sam, na podstawie demonstracji zjawisk z użyciem precyzyjnego analizatora firmy Fluke. Praktycy odwiedzający naszą wystawę przywoływali znane im przykłady występowania zakłóceń w sieci energetycznej na statkach.

W pierwszym dniu targów nasze stoisko odwiedziła delegacja z udziałem Ministra Transportu i Łączności Kataru Pana Jassim Saif Ahmed Al-Sulaiti, który z zainteresowaniem wysłuchał naszych informacji dotyczących projektu.