Nowe okienka inspekcyjne Fibox

Okienko inspekcyjne Fibox Firma FIBOX wprowadziła do swojej oferty nowe uniwersalne okienka inspekcyjne. Nawet najlepsze obudowy potrzebują dodatkowych akcesoriów, które zwiększą ich niezawodność w warunkach eksploatacji. Okienko inspekcyjne pozwala na kontrolę z zewnątrz wskazań mierników i położenia przyrządów oraz stanu zainstalowanej aparatury. Doskonale chroni cenną zawartość obudów przed zabrudzeniem czy dotknięciem.

Czytaj dalej

Silniki ABB dedykowane dla przemysłu spożywczego

Silniki elektryczne dedykowane dla przemysłu spożywczego? Tak! Firma ABB oferuje seryjne silniki o korpusach zbudowanych ze stali nierdzewnej, materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Stopień ochrony IP69 oznacza, że niestraszne dla naszego silnika jest mycie go ciepłą wodą 80°C pod wysokim ciśnieniem (100 bar).

Czytaj dalej

CKF-B TRMS Czujnik kolejności i zaniku fazy

Używamy coraz więcej odbiorników energii elektrycznej o charakterystyce nieliniowej. Zasilacze komputerów, ledowe źródła światła, pralki z regulowaną prędkością obrotową bębna. To powoduje, że napięcie w naszej sieci się odkształca, nie jest już sinusoidalne. Dlatego proste zabezpieczenia nie zawsze już wystarczą. Firma F&F oferuje znany wszystkim przekaźnik CKF-B czujnik kolejności i zaniku fazy w wersji TrueRMS. Dzięku pomiarowi rzeczywistej skutecznej wartości napięcia (to właśnie jest TrueRMS) czujnik gwarantuje poprawne działanie i skuteczną funkcję ochronną także w mocno zakłóconej sieci.

Czytaj dalej

SZ200 - nowe wyłączniki nadmiarowo-prądowe ABB!

Nowa seria wyłączników nadmiarowo-prądowych ABB serii SZ200 to rozwiązanie nie tylko dla instalacji domowych, ale również dla użytku komercyjnego. Wysoka niezawodność i kompatybilność ze wszystkimi produktami ABB powodują, że wyłączniki modułowe SZ200 doskonale uzupełniają istniejące wyroby. Seria SZ200 zastępuje znaną serią SH200.

Podstawowe zalety nowej serii:
  • Podwójne zaciski - wyłączniki wyposażone są w cylindryczne podwójne zaciski do podłączenia szyn mostkujących i przewodów o przekroju 35 mm2 (25 mm2) i 10 mm2.
  • Wskazanie pozycji styków - wyłączniki instalacyjne serii SZ200 wyposażone są we wskazanie pozycji położenia styków (CPI) w okienkach pod dźwignią. Użytkownik może sprawdzić, czy wyłącznik jest włączony czy wyłączony.
  • Aż cztery przewody o różnych przekrojach mogą być zamocowane do jednego zacisku.
  • Można zamontować szynę grzebieniową na dole i na górze.
  • Wyłączniki posiadają certyfikat zgodnie z PN EN 60898-1 ? są przeznaczone do obsługi przez wszystkich użytkowników

Czytaj dalej