• Wytrzymały i niezawodny rozrusznik dla silników klatkowych do 25A. Produkt przygotowany na warunki przemysłowe, także dla stoczni i na statki.
  Czytaj więcej
 • Kwalifikowana sprzedaż aparatury

  W oddziałach firmy COMEL spotkacie Państwo inżynierów, którzy pomogą wybrać odpowiedni produkt do konkretnych potrzeb. Zasobne magazyny firmy pozwolą zaoszczędzić cenny czas i kupić wszystkie elementy w jednym miejscu.
  Czytaj więcej
 • Zasilanie statków 60Hz

  Przetwornica częstotliwości COMEL 1000S zasila statki w trakcie remontów w stoczni. Pokazany nieduży terminal można ustawić w odległości wielu kilometrów od głównego kontenera, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na nabrzeżu.
  Czytaj więcej
 • Kompletne projekty automatyki przemysłowej

  Nasi inżynierowie projektują i uruchamiają aplikacje automatyki według potrzeb użytkowników. Programowanie sterowników PLC, wizualizacja, kompleksowe przygotowanie obwodów siłowych i sterujących, pełen dobór zabezpieczeń - wszystko u jednego wykonawcy!
  Czytaj więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

TRAFOX - Monitoring stanu izolacji

Trafox Superintend
 • Ciągły pomiar rezystancji i pojemności
 • Interfejs komunikacyjny Modbus/TCP do zdalnego monitorowania i nadzoru
 • Ekran ułatwiający instalację i użytkowanie
 • Automatyczne rozpoznawanie charakteru sieci - wielkości impedancji i pojemności
 • Możliwy nadzór obciążenia i śledzenie temperatury transformatora separującego 
 • Możliwe dołączenie opcjonalnych modułów do zdalnego nadzoru ciągłości przewodu PE
 • Rejestracja alarmów i zdarzeń na karcie mikroSD
 • Przystosowany do pracy w układach z przemiennikami częstotliwości 
 • Montaż na rozdzielnicy

TRAFOX Superintend IMD - to innowacyjny system do monitorowania stanu izolacji. Dla nieuziemionych sieci elektrycznych urządzenie mierzy w sposób ciągły wielkość rezystancji izolacji oraz występujących pojemności. Zastosowano metodę pomiaru pozwalającą na uzyskiwanie niezawodnych wyników nawet w sieciach w znacznym stopniu zakłóconych przez obciążenia nieliniowe, w szczególności coraz powszechniej stosowane przemienniki częstotliwości. Pomiar odbywa się z wykorzystaniem 2 generowanych napięć sinusoidalnych, co pozwala na analizę dokładną przepływających w efekcie prądów. Dodatkowo częstotliwości generowanych sygnałów napięciowych są w toku procesu dobierane tak, żeby zapewnić najlepszą dokładność oraz czas reakcji. W razie występowania zakłóceń sub-harmonicznych w sieci, urządzenie Superintend dobiera automatycznie między innymi parametry pracy filtru dolnoprzepustowego. 

Zastosowana metoda pomiaru pozwala na prawidłowy pomiar we wszelkich systemach zasilania - od pełnego prądu stałego (DC) do sieci prądu przemiennego (AC). Urządzenie spełnia wymagania właściwej normy IEC61557-8 (polski odpowiednik PN-EN 61557-8 z października 2007) dla urządzeń do monitorowania stanu izolacji w sieciach IT

Wyjątkową cechą monitora stanu izolacji TRAFOX Superintend IM-01.IND jest dokładny pomiar i możliwość rejestracji zmian także pojemności doziemnej. Umożliwia to analizę wpływu poszczególnych zmian w instalacji/dodanych czy wymienionych urządzeń na występowanie stanów pogorszonej izolacji i związanych z tym alarmów.

Więcej informacji (uwaga - po angielsku) na stronie producenta  oraz w katalogu. Więcej zdjęć także na stronie sklepu COMEL.

 

Jak nas znaleźć!

Trzy oddziały firmy COMEL położone są dogodnie w Trójmieście, w Gdańsku, w Gdyni i w Rumi. Każdy oddział prowadzi własny zasobny magazyn elementów i urządzeń elektrotechnicznych i automatyki. Pomocą służą klientom inżynierowie, którzy kompetentnie doradzą właściwy dobór produktów według potrzeb, pokażą.na miejscu, wyjaśnią działanie.

 

W oddziale COMEL Gdynia pracuje dział serwisowy, który odpowiada również za przygotowanie produkcji wyrobów własnych.

Poniżej możecie Państwo znaleźć drogę do wybranego oddziału. Z prawej strony podajemy podstawowe dane kontaktowe. Bardziej szczegółowe informacje na stronie Kontakt. Zapraszamy do odwiedzenia nas lub przysłania zapytania.
O firmie COMEL ...

COMEL został założony w roku 1990 przez poprzedniego prezesa Janusza Wyrzykowskiego.

Nasza firma ułatwia klientom dostęp do nowoczesnych i wydajnych produktów i rozwiązań inżynierskich w branży elektrotechniki i automatyki przemysłowej.

Prowadzimy sprzedaż elementów i urządzeń, świadczymy usługi projektowe i wdrożeniowe, oferujemy własne wyroby, w szczególności przetwornice do zasilania statków z lądu.


COMEL Sp. z o.o.


Oddział Gdańsk

Kochanowskiego 130E, 80-405 Gdańsk

+48 58 3416721

gdansk@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Oddział Gdynia

Orłowska 49C, 81-522 Gdynia

+48 58 6610167

gdynia@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Oddział Rumia

Dąbrowskiego 38, 84-230 Rumia

+48 58 5731180

rumia@comel.pl

Pon-Pt: 08:00 - 16:00 


Zadzwoń - pomożemy!