Przetwornica 1000kVA do zasilania statków z lądu - oferta sprzedaży lub wynajmu.

Oferujemy przetwornicę 50/60Hz o mocy 2 x 500kVA do zasilania statków w portach lub w stoczniach. Przetwornica zapewnia stabilne parametry dostarczanej energii elektrycznej. Dzięki wysokiej sprawności zakup przetwornicy może się zwrócić w czasie krótszym niż 1 rok!

W przeciwieństwie do spalinowych agregatów elektrycznych przetwornica nie emituje szkodliwych spalin, nie wymaga też dowozu paliwa, ani przerw technicznych w pracy.

Urządzenie zabudowane jest w standardowym kontenerze 40-stopowym, co pozwala na wygodny transport do wybranych lokalizacji.
Proponowany system składa się z przetwornicy maszynowej 50/60Hz opartej na maszynach synchronicznych: silniku oraz prądnicy. Przetwornica zasilana jest z sieci lądowej średniego napięcia 6,3kV 50Hz. Na wyjściu dysponujemy dwoma niezależnymi obwodami 6,3kV 60Hz o mocy po 500 kVA każdy. Średnie napięcie generowane przez przetwornicę pozwala na przesyłanie energii elektrycznej na dalsze odległości (5-6 kilometrów) bez nadmiernych strat. Do każdego z wyjść można podłączyć Terminal transformatorowy, który umożliwia obniżenie napięcia do napięcia roboczego podawanego na statek: 440V lub 690V. Terminal charakteryzuje się małymi rozmiarami, można go łatwo zmieścić w małej przestrzeni na nabrzeżu, lub nawet postawić na pokładzie statku.
Olbrzymią zaletą przetwornic maszynowych jest ich prosta mechaniczna konstrukcja. W wymagających warunkach stoczniowych (duże zapylenie, pył przewodzący, wilgotność, zmiany temperatury, częste przemieszczanie maszyn) bardzo trudno jest zapewnić czystość powietrza chłodzącego pracujące urządzenia i zabezpieczyć stosowane urządzenia przed zużyciem lub wręcz uszkodzeniem. W porównaniu do przetwornic energoelektronicznych rozwiązania maszynowe są trwałe i prawie bezobsługowe.

Oferowana konfiguracja pozwala dodatkowo na umieszczenie kontenera z przetwornicą w dalekiej odległości od punktów poboru energii, i stworzenie swoistej sieci zasilającej 60Hz do obsługi jednego, dwóch lub wielu nabrzeży (w tym ostatnim rozwiązaniu należy zapewnić tylko większą liczbę połączeń kablowych 6,3kV, same terminale można łatwo przewieźć).
Przetwornica obecnie pracuje w jednej ze stoczni. Do dyspozycji mamy jeden terminal T1, drugi terminal można wyprodukować w terminie paru tygodni.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.